پنج دلیل برای کاهش مصرف گوشت قرمز


گوشت سرشار از پروتئین و سایر مواد مغذی است اما مصرف مقدار زیاد آن می‌تواند بر سلامتی اثر منفی بگذارد، به ویژه اگر از انواع پرچرب و فرآوری شده آن استفاده شود. در ادامه خواهید فهمید که کاهش مصرف گوشت قرمز چه فوایدی برای سلامتی دارد.

1. کنترل وزن

برای تناسب اندام لازم نیست دست از گوشت خوردن بکشید اما در عین حال کم خوردن آن باعث می‌شود وزن خود را بهتر مدیریت کنید. طبق پژوهش‌ها، شاخص توده بدنی و سایز دورکمر افرادی که زیاد گوشت قرمز و فرآوری شده می‌خورند نسبت به سایر افراد بیشتر بوده و خطر ابتلا به اضافه وزن در این افراد بیشتر است.

2. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها

کاهش مصرف گوشت قرمز خطر بروز بیماری‌های مزمن را کم می‌کند. بر اساس تحقیقات، ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، مشکلات قلب و عروق و برخی سرطان‌ها مانند سرطان روده بزرگ با مصرف زیاد گوشت قرمز و فرآوری شده ارتباط دارد.

3. طول عمر

به عقیده دانشمندان کاهش مصرف گوشت قرمز و جایگزین کردن آن با گزینه‌های سالم‌تری مثل مرغ، ماهی، لبنیات و غلات کامل طول عمر را افزایش داده و خصوصاً با کاهش خطر سرطان و بیماری‌های قلبی، مرگ را به تعویق می‌اندازد.

4. بهبود سلامت مغز

کاهش مصرف گوشت حتی می‌تواند روند زوال ذهن در اثر پیری را نیز کند کند. طی یک آزمایش از افراد خواسته شد تا مصرف گوشت، کره، مارگارین، پنیر، شیرینی، فست‌فود و غذاهای سرخ شده را محدود کنند و در عوض میوه، سبزی، مرغ، ماهی و غلات بیشتری مصرف کنند. در پایان معلوم شد که این افراد به لحاظ عملکرد مغز 8 سال از افرادی که رژیم را دنبال نکرده بودند جوان‌تر هستند.

5. هورمون و آنتی‌بیوتیک کمتر

تنها زمانی هورمون‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها وارد بدن شما نمی‌شوند که از گوشت قرمز ارگانیک و بدون هورمون استفاده کنید. بدون شک گوشت قرمز ارگانیک در مناطق زیادی در دسترس است اما باید در نظر داشت که نسبت به سایر گوشت‌ها قیمت گران‌تری دارد.

حرف آخر

با کاهش مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده قطعاً لطف بزرگی به بدن و سلامتی خود می‌کنید. سعی کنید اعتدال را نگه دارید و تا حد امکان از گوشت لخم بدون چربی استفاده کرده و گوشت فرآوری شده را فراموش کنید.

 

مترجم: سعید لطفی