نکاتی برای آشپزی تمیزتر


هر کسی که تجربه آشپزی داشته باشد می‌داند که این کار اغلب با به هم ‌ریختگی و آشفتگی همراه است. در ادامه چند نکته می‌خوانید که به شما کمک می‌کند پروژه خود در آشپزخانه را تمیزتر از همیشه به سرانجام برسانید!

1. درست کردن گوشت قلقلی

یکی از کارهای چسبناک در آشپزی درست کردن گوشت قلقلی است! بنابراین بهتر است قبل از این کار دست خود را با آب سرد خیس کنید تا گوشت به آن نچسبد و اگر لازم شد باز هم این کار را انجام دهید. در این حالت رطوبت بین دست شما و گوشت مانع ایجاد می‌کند. می‌توانید از این روش هنگام تهیه برگر و کوفته نیز استفاده کنید.

2. تکه تکه کردن ورقه شکلات

برای شروع بهتر است فکر استفاده از چاقو را از سر خود بیرون کنید. در عوض می‌توانید شکلات را از زرورق خود درنیاورید و آن را چند بار به لبه کابینت بکوبید. سپس زرورق را به آرامی باز کنید تا بدون نیاز به تمیز کردن آشپزخانه به تکه‌های شکلات دست پیدا کنید!

3. جلوگیری از کثیف شدن فر

در یک شب سرد زمستانی هیچ چیز مثل یک خوراک داغ و جوشان نمی‌چسبد؛ البته تا وقتی که شما مسئول تمیز کردن سرریزهای داخل فر نباشید! برای جلوگیری از این دردسر ابتدا ظرف محتوی خوراک را در یک سینی شیرینی‌پزی لبه‌دار گذاشته و سپس آن را در فر قرار دهید. با این کار همه چیز درون سینی می‌ریزد و داخل فر کثیف نمی‌شود. حتی می‌توانید کف سینی فویل پهن کنید تا مجبور به شستن آن نیز نباشید. می‌توانید از این روش برای پای‌های آبدار نیز استفاده کنید.

4. جلوگیری از چسبیدن غذا به تابه

خیلی‌ها عاشق آشپزی در تابه استیل هستند اما وقتی مواد به کف‌تابه می‌چسبد این ذوق کور می‌شود! در چنین مواردی اضافه کردن اندکی روغن می‌تواند کارساز باشد اما اگر روغن را مستقیم روی غذا بریزید با یک مخلوط چرب و خیس مواجه می‌شوید. به جای این کار با یک کفگیر فلزی تکه‌های سبزی یا گوشت چسبیده به تابه را جدا کنید و در گوشه‌ای از آن قرار دهید. سپس تابه را کج کنید تا قسمت خالی روی حرارت قرار بگیرد و روغن را آنجا بریزید و بگذارید داغ شود. روغن گرما دیده در تابه داغ مانع چسبندگی دوباره مواد می‌شود.

با رعایت نکات بالا می‌توانید علاوه بر آشپزی تمیز و راحت و لذتی که از آن می‌برید وقت کمتری را صرف تمیز کردن آشپزخانه کنید.

 

مترجم: سعید لطفی