هشت دلیل برای الزام مصرف آبلیمو هر روز صبح


1. ارتقاء سیستم ایمنی بدن

آبلیمو یک منبع غنی از ویتامین C است. اما این ویتامین به تنهایی باعث تقویت سیستم دفاعی بدن نمی‌شود بلكه آهن نيز موثر است و آبليمو به جذب بيشتر آهن غذايى كه مى‌خوريد كمك مى‌كند.

2. آبرسانی به بدن

كافى بودن آب بدن بسيار مهم است. آب معمولى بهترين نوع آب است اما بسيارى از افراد از نوشيدن آن خسته می‌شوند و اينجاست كه آبليمو همه چيز را جذابتر مى‌كند. پس در طول روز تا مى‌توانيد آبليمو مصرف كنيد.

3. طراوت بخشیدن به پوست

ليمو منبع غنى آنتى‌اكسيدان‌ها است كه مانع از تخريب راديكال‌هاى آزاد بدن مى‌شود. اين راديكال‌هاى آزاد مسئول شاداب نگه داشتن پوست هستند. همچنين ويتامين C باعث نشاط و ترميم سريع پوست مى‌شود. به همين دليل است كه از بروز لك و كك و مك نيز جلوگيرى مى‌كند.

4. کاهش التهاب و تورم

ليمو قابليت از بين بردن اسيد اوريك موجود در مفاصل را دارد. بالا رفتن ميزان اوريك اسيد عامل اصلى التهاب مفاصل مى‌باشد.

5. کمک به کاهش وزن

اگرچه كه آبليمو به خودى خود باعث كاهش وزن نمى‌شود اما شما را سريعتر به نتيجه طولانى مدت مى‌رساند. باعث كاهش اشتها مى‌شود و متابوليزم بدن را بالا مى‌برد. احساس سيرى ايجاد مى‌كند تا غذاى ميان وعده نخوريد.

6. قلیایی کردن بدن

ليمو به دليل مزه ترشى كه دارد، غنى‌ترين منبع قليايى كردن روى زمين است. ميزان زياد اسيد باعث چاقى، التهاب ، بيمارى‌هاى جدى مانند سرطان، ديابت و آلزايمر مى‌شود. در بیماری‌هایی مانند سرطان، سلول‌های سرطانی اغلب در محیط اسیدی رشد کرده و فعالیت می‌کنند پس یک محیط قلیایی می‌تواند عملکرد آنها را مختل کند.

7. پاکسازی بدن

آبلیمو مشابه اسید معده عمل می‌کند و می‌تواند مواد سمی را از سیستم گوارش شما حذف کرده و عمل هضم را راحت کند. همچنین از آسیب رسیدن به سلول‌ها، بافت‌ها و ارگان‌ها جلوگیری می‌کند. کبد را تحریک می‌کند تا آنزیم‌های بیشتری تولید کند و دقیق‌تر کار کند. این مورد برای افرادی که اغلب دچار عفونت ادراری هستند بسیار مفید است چرا که آبلیمو روده‌هایشان را از مواد سمی پاک می‌کند. آبلیمو ضد باکتری و ضد ویروس است پس مصرف آن از سرماخوردگی نیز جلوگیری می‌کند.

8. حذف کردن کافئین بدن

اکثر افراد می‌توانند کافئینی که هر روز صبح مصرف می‌کنند را با آبلیموی ولرم تعویض کنند. به این طریق همان انرژی لازم برای بیدار کردن بدنتان را که از لیوان قهوه می‌گیرید، بدست خواهید آورد. 

 

مترجم: آرزو ناصرالمعمارین