تفاوت میان شیر حیوانی و شیر گیاهی


اخیرا، شیر گیاهی مانند شیر سویا، شیر جو دو سر، شیر برنج، و شیر بادام یک جایگزین مناسب برای محصولات لبنی محسوب می‌شود. این نوع نوشیدنی‌های گیاهی در لیست تغذیه مناسب در بسیاری از نقاط جهان جایگزین مناسبی برای شیر معرفی شده است. در میان شیرهای گیاهی، شیر سویا از محبوبیت بیشتری در بازار تغذیه بر خوردار است و معروف‌ترین شیر گیاهی محسوب می‌شود که سرشار از کلسیم و پروتئین است. البته نام شیر گیاهی گول‌زننده است؛ در واقع این شیرها جزو نوشیدنی‌های لبنی نیستند و از ترکیب آب و غلات تهیه می‌شود.

میزان مواد مغذی شیرهای گیاهی بسته به نوع و مقدار خواص مغذی و مواد معدنی که در مواد خام این گیاهان یافت می‌شود، میزان ویتامین، و مقدار شکر و روغن موجود در آن متغیر است. پروتئین موجود در شیر سویا تنها گیاهی است که می‌تواند به طور کامل جایگزین پروتئین شیر گاو باشد. در حالی که مقدار پروتئین موجود در شیر جو دو سر، برنج، و بادام بسیار کم است و به هیچ عنوان جایگزینی برای محصولات لبنی محسوب نمی‌شود. محققان بر اهمیت آگاه بودن از محتویات پروتئینی شیر تهیه شده از این سه گیاه تاکید می‌کنند.

برخلاف تصورات بسیاری از مردم که شیر گیاهی میزان چربی اشباع شده و کلسترول کم‌تری نسبت به محصولات لبنی دارد، برخی از این محصولات گیاهی به دلیل داشتن روغن زیاد و افزودنی‌های شیرین، انرژی بیشتری را در خود ذخیره می‌کند.  برخی از شیرهای گیاهی حاوی قندی برابر با یک نوشابه شیرین شده می‌باشد؛ بنابراین مصرف آن می‌تواند یکی از دلایل چاقی باشد. بعلاوه،  قند بالای این نوع شیر در کاهش حساسیت به انسولین، افزایش آنزیم‌های کبد، افزایش فشار خون، افزایش غلظت تری گلیسیرید، و همچنین افزایش کلسترول در خون موثر است. از اینرو، شیر گیاهی نسبت به شیر کم چرب دارای انرژی بیشتر و میزان کمتری از ید، پتاسیم، فسفر و سلنیوم می‌باشد.

به علاوه، از آنجایی که گیاهان در ابتدا وارد فرآیند پردازش و غنی‌سازی و سپس به نوشیدنی شیر مانند تبدیل می‌شوند، محصولات لبنی طبیعی‌تر می‌باشند. بنابراین، محصولات لبنی و شیر گیاهی دو محصول کاملا متفاوتی هستند. به هر حال شیرهای گیاهی برای افرادی که به شیر گاو حساسیت دارند و همچنین برای افرادی که کلسترول بالایی دارند بسیار مناسب است.

 

مترجم: حنانه قاسمی