غذاهایی که با چربی بدن مبارزه می‌کنند


میزان کالری موجود در غذا چندان به چشم نمی‌آید تا وقتی که در حال تلاش برای از دست دادن وزن باشید. شما می‌توانید با انتخاب یک برنامه غذایی مناسب به بالابردن متابولیسم بدن خود کمک کنید و کالری بیشتری بسوزانید؛ همچنین برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید. 5 غذایی که در ذیل معرفی شده‌اند باعث می‌شوند شما در مدت طولانی سیرتر باقی بمانید و توده‌های چربی در بدنتان تجمع نکنند.

تمشک قرمز، بلوبری یا زغال اخته آبی، توت فرنگی میوه‌های غنی از فیبر هستند که یک فنجان از آنها تنها دارای 50 کالری می‌باشد؛ همچین این میوه‌ها دارای آنتی اکسیدان بالایی هستند. تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که انواع توت‌ها حاوی فلاونوئیدها خاصی هستند که باعث افزایش تولید آدیپونکتین، هورمونی برای تحریک سوزاندن چربی، می‌شوند.

برای مبارزه با میل شدید به غذا خوردن و کنترل گرسنگی در تمام طول روز، یک صبحانه غنی از پروتئین تخم مرغ یک راه‌حل کلیدی است. یک تخم مرغ بزرگ حاوی 6 گرم پروتئین و تنها 70 کالری میباشد. ماست یونانی کم چرب یا بدون چربی نیز به دلیل داشتن پروتئین زیاد زمان بیشتری برای هضم شدن لازم دارد. همچنین شما با مصرف پروتئین بیشتر از کربوهیدرات‌ها کالری می‌سوزانید.

قهوه به دلیل داشتن کافئین زیاد، به عنوان افزایش دهنده متابولسیم بدن شناخته شده است؛ اما به جرات می‌توان گفت چای، مخصوصا چای سبز، علاوه بر کافئین دارای کاتچین، ماده‌ی ضدسرطان و آنتی اکسیدانی قوی، دو برابر در افزایش سوخت و ساز بدن موثر است. از آنجا که چای بدون کالری و غنی از آنتی اکسیدان است جایگزینی مناسب برای دیگر نوشیدنی‌های شیرین می‌باشد.  

پسته با پوست منبع کم کالری خوبی از پروتئین به حساب می‌آید و در هر 30 عدد پسته تنها 100 کالری وجود دارد. خوردن پسته‌های پوست‌دار امری منطقی است زیرا خوردن این نوع آجیل باعث احساس سیری زودرس می‌شود و مغز را فریب می‌دهد. پسته‌های پوست‌دار به عنوان یک میان وعده، فوق العاده رضایت بخش است که بر وزن شما نمی‌افزاید.

 

مترجم: حنانه قاسمی