فواید مصرف گوجه‌فرنگی


گوجه‌فرنگی در اصل متعلق به کوهستان آند در آمریکای جنوبی است. محبوبیت آن طی سال‌ها افزایش یافته و حالا دومین محصول پرمصرف در آمریکای شمالی است.

گوجه هم مزه خوبی دارد و هم برای سلامتی مفید است. فواید آن عبارتند از:

مغذی بودن: گوجه سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فولیک اسید و دیگر مواد است به شکلی که بیش از هر میوه و سبزی دیگری به رژیم غذایی کمک می‌کند.

ویتامین C: از گذشته گفته‌اند که ویتامین C از بیماری اسکوروی که باعث خونریزی لثه و درد مفاصل می‌شود جلوگیری می‌کند. افرادی که بدنشان به راحتی کبود می‌شود باید بیشتر گوجه بخورند. ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان است و طبق مطالعات از تحلیل رفتن برخی ارگان‌ها و سرماخوردگی پیشگیری می‌کند. این ویتامین یک ضد التهاب قوی نیز است و علائم آسم را کاهش میدهد، به شکلی که در کودکان خردسال مبتلا به این بیماری که زیاد گوجه می‌خورند خس خس سینه به شدت کاهش پیدا می‌کند.

ویتامین A: این ویتامین برای عملکرد سیستم ایمنی، حفظ سلامتی پوست، غشای بافت‌ها و بینایی مهم است.

پتاسیم: پتاسیم ماده‌ای حیاتی برای حفظ سلامت و رشد است و برای حرکت مواد غذایی میان سلول‌ها لازم است. کمبود پتاسیم به ضعف عضلانی، بی‌تفاوتی، انقباض عضلات و مشکلات دیگر منجر می‌شود.

فولیک اسید: خوردن غذاهای حاوی این ماده به همراه بتاکاروتن و ویتامین C سطح هوموسیستئین را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و از جایی که گوجه حاوی هر سه آن‌هاست برای افراد دارای هوموسیستئین بالا توصیه می‌شود.

لیکوپن: رنگ قرمز گوجه ناشی از لیکوپن است که یک کاروتنوید بوده و یکی از قویترین آنتی‌اکسیدان‌هاست. آنتی‌اکسیدان‌ها به کاهش اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد که باعث حمله قلبی می‌شوند کمک می‌کنند. آن‌ها همچنین به مواد خارجی که منجر به سرطان و بیماری‌های مزمن می‌شوند حمله کرده و جلوی آن‌ها را می‌گیرند. هر روز شواهد علمی بیشتری رابطه‌ی مواد سرشار از لیکوپن با کاهش خطر سرطان‌هایی چون ریه، سینه، پروستات، گردنه رحم و گوارش را اثبات می‌کنند. همچنین لیکوپن از روند نابینا شدن در افراد بالای شصت و پنج سال جلوگیری می‌کند.

خلاصه: نتیجه این که مصرف گوجه‌فرنگی خطر ابتلا به سرطان، حمله قلبی، تحلیل بینایی، پوکی استخوان، دیابت و بسیاری بیماری دیگر را کاهش می‌دهد. گوجه همچنین احتمال ابتلا به آسم و سطح هوموسیستئین را کاهش می‌دهد و تعجبی ندارد که محصولی پرمصرف در بسیاری از کشورهای دنیاست.

 

مترجم: سعید لطفی